Login:
Heslo:
 
Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida

 

 

 

Carmen

Navigace: Balet > Děje baletů > Carmen
Rychlost.cz - poptávka připojení

CARMEN, hudba Georges Bizet

1. obraz - Sevillská ulice

   Tlupa mladých Španělů čeká před továrnou na doutníky na svá děvčata. Uprostřed vycházejících dělnic vypukne svár. Když se Don José pokouší dívky usmířit, upoutá jeho pozornost krásná cikánka Carmen. Dívka však jeho dvoření odmítá a utíká pryč.

2. obraz - Španělská krčma "Lilas Pastii"

   Po práci se zde baví děvčata z fabriky se svými chlapci. Zatímco Carmen koketuje s Donem José, zloději zručně prohledávají kapsy jeho kabátu.

3. obraz - Komůrka Carmen

   Carmen a Don José se probouzejí po společně strávené noci. Carmen sleduje přes okno jakéhosi muže a dává mu znamení. Don José žárlí a vyčítá Carmen její chování. Po chvíli sem vrazí trojice zloduchů, kteří naléhají, aby Carmen s Donem José šli s nimi.

4. obraz - Temná ulička na okraji města

   Přátelé Carmen učí Dona José tajům zlodějského řemesla a ovládání dýky. První obětí nového adepta se stává kolemjdoucí muž s váčkem peněz. Měšce se rychle zmocňuje trojice lumpů a utíká s ním pryč.

5. obraz - Prostranství před vchodem do arény

   Carmen už má nového milence. Je jím toreador Escamillo, zbožňovaný svými fanoušky. Zavržený Don José je Carmen neustále v patách. Teď, když se Carmen znuděně prochází po boku Escamilla, zastupuje jí cestu. Protože nemůže získat její lásku zpět, zabíjí ji v okamžiku, kdy nadšení diváci oslavují vítězství Escamilla nad býkem.
 

© balet.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma
počítadlo toplist