Login:
Heslo:
 
Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida

 

 

 

Daleko od Dánska

Navigace: Balet > Děje baletů > Daleko od Dánska

 Děj baletu : "Daleko od Dánska"

    Dánská loď zakotvila u břehů Argentiny. Dánský námořní důstojník Vilhelm navštěvuje konzula Fernandeze, jehož krásná dcera ho okamžitě zaujme. Půvabná Rosita odpočívá v houpací síti a těší jí, že Vilhelma pobláznila. Rositě se rovněž dvoří Španěl Alvar. Ten mladého důstojníka z hloubi duše nenávidí.

   Pavel a Edward, dva kadeti, přicházejí s pozváním na maškarní bál, který se bude konat na palubě dánské lodi a španělské dívky pozvání s nadšením přijímají.

   Loďmistr Ole vstupuje s dopisem, který přišel z Dánska, ale Vilhelm nemá čas si ho přečíst. Jeden ze dvou kadetů teskní po domově a tak hraje na klavír a zpívá smutnou píseň. Vilhelm ztrácí svůj snubní prsten a koketní Rosita ho nalézá a přivazuje si ho na svůj vějíř. V závěru prvního dějství se Pavel a Edward převlékají za černochy a spěchají na ples.

   Druhé dějství se odehrává na lodní palubě, kam přicházejí hosté a jsou  vítáni Neptunem. Důstojnící, hosté a dámy tančí quadrille a po té následují charakterní tance: Eskymácké pas de deux, čínské pas de cinq, tance bajadér a fandango.

    Vilhlem je oblečen do španělských šatů. Rosita slibuje své srdce tomu, kdo jí přinese její vějíř, který hodila přes palubu. Vilhelm si všimnul prstenu na něm uvázaném a bez váhání za ním skočil do moře. Na lodi vypukne zmatek. Vilhelm se po chvíli vrací celý promáčený. Vrací Rositě vějíř, zásnubní prsten si však nechává. Rositu to urazí a tak  věnuje svou pozornost Alvarovi a námořníci začínají tančit indiánský válečný tanec. Hosté postupně odcházejí a dánští námořníci završují večer pitím punče a tancem.

    Vilhelm se objevuje oblečen opět do námořnické uniformy a jeden z kadetů mu podává dopis, který si důstojník ráno nestačil přečíst. Balet končí tancem a zapálením vatry.

© balet.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma
počítadlo toplist