Login:
Heslo:
 
Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida

 

 

 

Don Juan

Navigace: Balet > Děje baletů > Don Juan
Rychlost.cz - poptávka připojení

Don Juan

1. obraz (serenáda)

    Don Juan tančí pod balkónem komturovy ženy serenádu, k níž vyhrávají groteskní muzikanti. Milostný duet Juana s komturovou ženou. Dopadne je komtur,a ten je v souboji s Juanem zabit. Juan s komturovou ženou uprchne.

2. obraz (sarabenda)

    Juan opouští komturovu ženu. Groteskní tanec šaška. Zoufalá komturová spáchá sebevraždu.

3. obraz (litanie)
 
    V klášterní zahradě. Klášterní schovanka se modlí před obrazy svatých, kde se jí objevuje Juan. Zasahují jeptišky, přesto Juan schovanku unáší. Přichází její bratr, který ji marně hledá. Začíná Juana pronásledovat.

4. obraz (burleska)

    V hospodě. Juan přivádí schovanku a ukádá jí ke spánku. Sám hýří v hospodě se dvěma služkami, které se pak mezi ebou porvou. Přibíhá šašek a varuje Juana před bratrem schovanky. Juan si s ním vymění oděv a prchá. Přibíhá bratr schovanky, Juana však nenalezl, tak pokračuje v pronásledování. Šašek je zbit.

5. obraz (pochod)

    Před hřbitovní zdí. Bratr schovanky dostihuje Juana. Dochází k souboji. Bratr chce Juana probodnout, ale do cesty mu vběhne jeho sestra a on probodne ji. Juan přeskočí hřbitovní zeď a prchne.

6. obraz (preludium)

   Na hřbitově, kde stojí socha mrtvého komtura. Juan před ní tančí sólo vyjadřující chvastounství i bázeň. Juan zve komtura na hodokvas. Komturova socha kývne na souhlas.

7. obraz (téma s variacemi)

   Hodokvas u juana a jeho milenky. Když pitka vrcholí, přichází komtur a odvádí dona Juana s sebou.

8. obraz (fantazie a toccata)

    Na hřbitově. Komtur přivádí opilého dona Juana, kterému se začínají objevovat příšery, mezi nimiž je i mrtvá komturova žena a schovanka. Štvanice na Juana končí tí, že ho příšery uškrtí.

© balet.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma
počítadlo toplist