Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.

 

 

 

Fagot a flétna

Navigace: Balet > Děje baletů > Fagot a flétna

Fagot a flétna

1. obraz

   Kapelník vede nástroje k domu (pouzdru)flétny a probudí ji. Z domu vyvede i fagota, řídí tanec flétny k fagotovi. Oba nástroje se seznámí a k radosti ostatních nástrojů se obejmou a zamilují.

2. obraz

  V altánu sedí zasněná flétna, které fagot posílá květiny a pak za ní sám příjde. Vyznává jí lásku, ale flétna dělá okolky až do okamžiku, kdy jí fagot ukáže své bohatství. Po té flétna přivolí a oba utíkají zpět do svých pouzder.

3. obraz

    Nástroje slaví svatbu flétny a fagota. Příchod flétny ohalšují píšťaly, fagota přivádí pozoun. Flétna děkuje a předvede taneček namířený k fagotovi, kterému pak padne do náruče. Flétna za všeobecného veselí utíká do svatební komnaty a fagot za ní.

4. obraz

    Flétna má však mnoho ctitelů, už si jí vede xylofon, čeká na ní klarinet, z nástrojů se stávají fagotovi nepřátele. Fagot vytrhne flétnu ctitelům a ztropí žárlivou scénu.

5. obraz

    Nástroje s kapelníkem v čele hrají tuš fagotovi a flétně. Všichni tančí, flétně však dochází dech, klesá, fagot také. Dokonávají svůj taneček bez dechu, nadobro smíření.

© balet.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma
počítadlo toplist