Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.

 

 

 

Labutí jezero

Navigace: Balet > Děje baletů > Labutí jezero

Děj baletu "Labutí jezero"

Začíná oslavou 18. narozenin prince Siegfrieda. Princ dostává jako dar samostříl. Zároveň mu matka připomíná, že nadešel čas, aby se oženil. Na zámku se připravuje ples, na kterém si má princ vybrat nevěstu. Po oslavě narozenin odjíždí princ s přáteli na hon.

 

 

Princ je na lovu na břehu jezera když zrovna přilétají labutě. Labutě se však měmí v krásné dívky. Odmítnutý čaroděj Rothbart zaklel dívku Odettu a její přítelkyně do labutí podoby aby se pomstil její matce. Pouze věrná láska může zničit sílu zlé moci a Odettu zachránit. Princ Siegfried přísahá Odettě věčnou lásku.

 

 

 

 

Zámecký ples je v plném proudu, když se náhle mezi hosty objeví neznámý cizinec a jeho dcera Odilie, která je k nerozeznání podobná Odettě. Podvedený princ přísahá lásku tentokrát Odilii. Nepoznaný Rothbart je spokojen.

 

 

 

 

Odetta je Siegfriedovým činem zdrcena. Zoufalý princ, který poznal osudovou chybu běží za Odettou k jezeru. Nešťastná Odetta mu odpouští. Přichází však Rothbart a dochází k boji. Rothbart při potyčce s princem hodí Odettu do rozbouřeného jezera. Zoufalý princ skáče za ní a tím dokazuje svou věrnost. Dále se obvykle jednotlivá nastudování liší. Buď Odetta s princem utonou nebo se zachrání a vystoupí z vody.

 

 

 

 

 

© balet.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma
počítadlo toplist