Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.

 

 

 

Laurencie

Navigace: Balet > Děje baletů > Laurencie

Děj baletu „Laurencie“

 

     Velitel Fernando,vlastník panství Fuente Ovechuna, se po válce vrací na svůj zámek. Rolníci, vylekaní jeho příchodem, rychle ustávají v zábavě. Velitel je znám svou drsnou a lišáckou povahou. Jeho příchod do Fuente Ovechuna přináší násilí a popravy. Oběti velitelova vojáka se stala i Chasinta. když se jí rozhořčený Nengo zastal, byl zbičován.

    Po té si velitel našel jinou oběť. Jeho zájem přitahovala jedna krásná vesničanka: Laurencie. Po hrdé krasavici toužil nejeden mládenec z Fuente Ovechuna. Laurencie byla zachráněna od pronásledování velitelem jen díky tomu, že se zamilovala do Frondozeho a dala svolení k sňatku.

    Na svatební hostině Laurencie a Frondoza se sešli lidé z celého okolí. Když byly oslavy v plném proudu, objevil se velitel Fernando obklopený vojáky. Násilím s sebou Laurencii odvlekl a vojákům přikázal, aby Frondozeho zatkli a vsadili do vězení. V tomto okamžiku však přetekl pohár trpělivosti rolníků a rozhodli se s utlačovatelem vypořádat.

    Laurencii se podařilo ze zámku uprchnout. Rozhněvaná, rozohněná, toužící po pomstě vyzývá lid k povstání. Rolníci přepadnou zámek a tyrana zabijí.

© balet.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma
počítadlo toplist