Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.

 

 

 

Marnotratný syn

Navigace: Balet > Děje baletů > Marnotratný syn
Rychlost.cz - poptávka připojení

Marnotratný syn (hudba: Sergej Sergejevič Prokofjev)

1. obraz

Před domem Otce se oba přátelé Syna připravují na dlouhou cestu. Syn vychází  z domu se svými sestrami, které se ho snaží přesvědčit, aby nikam neodcházel. Syn se baví se svými kamarády a sester si vůbec nevšímá. Přichází Otec a zapřísahá ho, aby zůstal doma. Vznikne hádka, která končí tím, že Marnotratný syn odchází se svými kamarády do ciziny. Smutný otec zůstává sám jen se svými dvěma dcerami.

2. obraz

V cizině potkává Syn velice podivné přátele. Je však rád, že je mezi ně přijat. Na slavnosti, kterou pro něj pořádají, je také neznámá kráska, kterou Marnotratný syn velice obdivuje. Může na ní oči nechat. Svůdnice nejprve tančí vlastní sólo, potom s ním velké pas de deus. Nevázané veselí se stupňuje, přátelé mu neustále nalévají. Falešní přátelé a Svůdnice pak opilého Marnotratného syna okradou, strhnou z něho drahocenný šat a ještě ho zbijí. Když vystřízliví, vidí kolem sebe stopy orgií, ale kráska i přátelé zmizeli. Přišel o všechno. Ozývá se v něm špatné svědomí a rozhodne se vrátit domů. Po jeho odchodu parta rozděluje svou kořist.

3. obraz

Zlomený, ožebračený a nešťastný se Marnotratný syn objevuje před domem svého otce. Po kolenou se vrací k otci, který mu odpouští. Podává mu pomocnou ruku a zve ho do svého domu.

© balet.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma
počítadlo toplist