Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.

 

 

 

Pan Twardowski

Navigace: Balet > Děje baletů > Pan Twardowski
Rychlost.cz - poptávka připojení

PAN TWARDOWSKI (hudba L. Róžycki)

   Alchimista Twardowsky hledá tajemství výroby zlata. Jeho žena už přestala věřit, že kdy dojde v tomto snažení úspěchu, vyžene věřitele a zničí knihy i manželovo náčiní. Včítá mu, že na nevydařené pokusy utratil spoustu peněz. Zoufalý Twardowski jí proklíná a v tom se mu zjeví čert. Twardowski s ním na kohoutovi odlétá komínem pryč.
   Čert ho odvádí do své říše, aby se zmocnil jeho duše. Zavede ho do stříbrných Olkuszkých jeskyní, kde se podzemní král-drak dává do služeb Twardowskému. Za jeho duši mu dá překrásnou kněžnu. Twardowski si však vymíní, že mu podlehne až v Římě.
   A tak bohatý a k nepoznání omládnutný Twardowski rozhazuje peníze na krakovském tržišti a vysmívá se své ženě, která prodává hrnce. Začaruje celé tržiště a každý, ať chce nebo ne, musí tančit až do úplného vyčerpání.
   Potom přichází ke královně Orientu, aby poznal veškeré slasti lásky a po té ho ďábel zavede do krčmy Řím, kde ho krasavice z pekla svede za zvuků hudby židovské kapely a čert si tak Twardowského může odvést do pekla.
   Cestou Twardowski zaslechne mariánské zpěvy, ke kterým se také přidá a to ho vysvobodí z ďáblovi moci. Zachytí se však na měsíci, kde bude viset až do soudného dne.

© balet.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma
počítadlo toplist