Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.

 

 

 

Paquita

Navigace: Balet > Děje baletů > Paquita

PAQUITA

   Děj se odehrává ve španělské Saragoze v době Napoleonova vítězství nad Španělskem. Cikánka Paquita zachrání francouzského důstojníka Luciena před smrtí. Oba se do sebe zamilují, ale komplikace nastane, když si Lucienův otec, francouzský generál, přeje, aby se jeho syn oženil s dcerou guvernéra. Španělský guvernér však Francouze potají nenávidí a svou dceru mladému Lucienovi dát nechce. Proto vítá sympatie Luciena k Paquitě a tento vztah intenzivně podporuje.
   Na Paquitu však žárlí cikán Inigo. Guvernér využije jeho žárlivosti a nařídí mu, aby mladého důstojníka zabil. Inigo nabídne Lucienovi sklenici s otráveným vínem, ale Paquita, která rozhovor obou mužů slyšela, se všemožně snaží, aby na nebezpečí Luciena upozornila. Pak sama v nestřežené chvíli vymění oba poháry, takže otrávené víno vypije Inigo. Když se cikán svalí na zem, z jeho vesty vypadne medailonek, který Paquita nosila od svého narození a který ji Inigo vzal.
   Začíná slavnost v paláci guvernéra v Saragose. Za svitu svíček přichází Paquita a Lucien. Lucien vypráví svou příhodu s cikánem a Paquita mezitím zjistí podle obrazu v místnosti a svého medailonu, že je vznešeného původu, že generál je jejím strýcem a že tak už nic nebrání tomu, aby se provdala za Luciena.

© balet.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma
počítadlo toplist