Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.

 

 

 

Péťa a vlk

Navigace: Balet > Děje baletů > Péťa a vlk

PÉŤA A VLK (hudba Serge j Prokofjev)

 

   Balet začíná hlasatelem, který uvádí postavy a jim odpovídající hudební nástroje.

   Na veselou hudbu přichází Péťa a tančí vesele na louce. Spolu s ním tančí i Ptáček, která seskočil ze stromu. Otevřenými vrátky přichází Kachna a chce se koupat v rybníčku. Ptáček se Kachně  vysmívá, že neumí létat, Kachna se naopak vysmívá Ptáčkovi, že se neumí koupat, ale hlavně, že neumí plavat. Zatímco Péťa poskakuje kolem rybníka, objeví se Kočka. Ptáček rychle vzlétne na strom a Kachna odplave. Kočka se opět stáhne ke dveřím.

   Přichází Dědeček a varuje Péťu před nebezpečím z lesa. Může přijít i vlk! Péťa na taková varování nic nedá a s Dědečkem se hádá. Ten se rozzlobí, zažene Péťu zpět k domu a zavře branku. v Sotva odešli, vplíží se Vlk. Vystrašená kočka vyskočí na strom, Kachna je celá strachy bez sebe, chce se také vyšplhat na strom, ale spadne. Vlk po ní skočí a odběhne s ní do lesa. Brzy se vrátí a vypadá velmi spokojeně.

   Mezitím Péťa vyšel z domu, pochopil situaci a tak se vrátil pro laso. Vylezl s ním na zídku a pak na strom. Odsud se pokouší s Ptáčkem a Kočkou chytit Vlka do lasa.Když se mu to podaří, zuřivý vlk sebou zmítá, ale tím kolem sebe smyčku utahuje stále pevněji.

   Přichází Lovec, který sledoval vlčí stopu. Když uvidí Vlka, chce ho zastřelit, ale Péťa mu v tom zabrání. Rozhodnul se, že Vlka dá do ZOO. Lovci tedy alespoň radostně sřílejí do vzduchu. Všichni pak tančí radostný menuet a nakonec zformují průvod.

   V epilogu opět mluví Vypravěč. Mluví o morálce, která z toho vyplývá a tanečníci při svém odchodu mávají obecenstvu.

© balet.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma
počítadlo toplist