Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.

 

 

 

Podivuhodný mandarín

Navigace: Balet > Děje baletů > Podivuhodný mandarín
Rychlost.cz - poptávka připojení

PODIVUHODNÝ MANDARÍN

   Děj se odehrává v najatém pokoji ve velkoměstě, v obydlí tří pasáků. Prví hledá po kapsách nějaké peníze, druhý prohledává všechny zásuvky, třetí se zvedne z pohovky a energicky pošle Dívku na ulici, aby lákala kolemjdoucí muže do příbytku.
   Nejdříve vtupuje po schodech Starý kavalír a uchází se o Dívku. Ta vyžaduje nejdříve peníze, ale on žádné nemá. Pasáci, kteří se předtím ukryli v bytě, vylézají a vyhazují kavalíra ze dveří.
    Přichází Mladík, který je na tom finančně stejně. Dívka jej svádí, tančí s nim, pak ale opět vyskočí se svých úkrytů pasáci a vyhazují ho z bytu. Dívčino lákání na ulici začíná potřetí. Vstupuje Mandarín a zůstává nehybně stát. Dívka dostává strach, ustupuje, ale pasáci na ní z úkrytu kývají, že musí pokračovat ve svádění.Dívka tedy tančí a Mandarín ji sleduje s nehybnou tváří. Jeho vášeň začíná očividně vzrůstat. Dívka před ním utíká a on jí pronásleduje. Pasáci vyskočí ze svých úkrytů a chtějí Mandarína zabít. On však nepodléhá jejich vražedným ranám a stále vztahuje ruce k Dívce. Pak jeji odvlečou do prostřed pokoje a pověsí na hák od lampy. Mandarín se však stále dívá upřeným pohledem na Dívku.
   Jejich pokus oběsit podivného cizince selhal. Jakmile je opět na zemi, nepřestává po Dívce vztahovat ruce. Dívka otřesena silou takového citu dovolí, aby jí objal. Touha Mandarína je konečně ukojena a v tom okamžiku jeho vzdor proti smrti končí. Podléhá ranám, je čím dál tím slabší a po krátkém boji se smrtí umírá.
   

© balet.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma
počítadlo toplist