Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.

 

 

 

Probuzení Flóry

Navigace: Balet > Děje baletů > Probuzení Flóry
Rychlost.cz - poptávka připojení

PROBUZENÍ FLORY (Le Reveil de Flore), hudba Ricardo Drigo

1. obraz

Je noc. Flora, bohyně květů, spí spolu se svými nymfami. Diana, bohyně noci, ochraňuje jejich klid. S příchodem svítání se Diana schová v oblacích.

2. obraz

Akvilon, bůh severního větru, se přežene přes scénu, jeho chladný dech probouzí spící skupinu a přinutí je hledat úkryt v keřích. Flora prosí Auroru, bohyni svítání, o pomoc.

3. obraz

Aurora Floru něžně utěšuje a zároveň si všimne,přivolává Apollóna, boha světla. Aurora, Flora a její nymfy tančí vals.

4. obraz

S příchodem velkolepého Apollona vše ožívá. Ohromen Flořinou krásou jí Apollón políbí. Spolu s doprovodem amorů a Kupida přilétá Zefír, bůh jemného západního vánku, aby si odvedl krásnou Floru. „Musíme se podrobit jeho vůli“, říká Apollón Floře. „Je to přání bohů“. Kupid, malí amorci i nymfy se radují z příchodu lásky. Tančí se Pas d'action.

5. obraz

Merkur, posel bohů, přivolává Hébé, bohyni mládí a Hanimeda, boha vína. Ti předávájí Floře a Zefírovi číši, do které pro ně Jupiter dal nektar věčného mládí.

6. obraz

Průvod. Vůz Bakcha a Ariadné doprovázejí bakchantky, satirové, faunové a další. Následuje Grand pas - Andante generale a vše vrcholí ve velkém finále.

Apotheosa

Je ukázán Olymp. Objevuje se Jupiter, Junona, Neptun, Vulkán, Minerva, Mars, Pluto, Venuše a další (La revelation d'Olympe).

 

© balet.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma
počítadlo toplist