Login:
Heslo:
 
Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida

 

 

 

Pták Ohnivák

Navigace: Balet > Děje baletů > Pták Ohnivák
Rychlost.cz - poptávka připojení

Pták Ohnivák (hudba: Igor Fjodorovič Stravinský)

1. obraz

V zahradě Kostěje Nesmrtelného stojí krásný strom se zlatými jablky. U stromu se objevuje jako plamen Pták Ohnivák, který poletuje sem a tam. Na scénu vstoupí mladý carevič Ivan, který se snaží fantastického ptáka ulovit. Jejich duet končí tím, že ptáka chytí. Pták Ohnivák hořce naříká a prosí o svobodu. Jako odměnu nabízí jedno ze svých překrásných per. Až bude carevič v nebezpečí, stačí tímto perem zamávat a Pták Ohnivák mu příjde na pomoc. Ivan carevič přijímá dar a Pták Ohnivák svobodně odlétá.

Carevič zjišťuje, že stojí přede dveřmi tajemného zámku. Skryje se, protože dveře se začínají otevírat a z nich vystupuje třináct zakletých princezen. Ty kolem stromu tančí a hrají si se zlatými jablky.  Carevič je okouzlen krásou carevny, která tanec vede a vystupuje ze svého úkrytu. Dívky se ho nejprve leknou, ale pak mu carevna vysvětluje, že musí toto místo opustit, protože Kostěj každého vetřelce bez milosti promění v kámen. Ivan, který se do carevny zamiloval, však odmítá varování a zůstává.

Zazní varovné signály a princezny s úzkostí odbíhají do zámku. Ze země vystupují démoni a příšery a ohrožují cizince. Nakonec přichází sám Kostěj. Ivan se s ním utká v boji a za přispění Ptáka Ohniváka, kterého přivolal na pomoc, zvítězí. Pták Ohnivák pak ještě ukáže v kořenech stromu ohromné vejce, které Ivan rozbije a navždy tak zlomí Kostějovu moc. Kouzelník umírá.

2. obraz

Všichni ožívají, carevič všechny osvobodil. Mladíci a dívky spěchají k Ivanovi, aby mu poděkovali. Krásná carevna přichází po schodech dolů a všichni oslavují milující se pár.

 

© balet.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma
počítadlo toplist