Login:
Heslo:
 
Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida

 

 

 

Sylvie

Navigace: Balet > Děje baletů > Sylvie

Děj baletu Sylvie  

1. dějství

Prázdný baletní sál hlídá socha Amora. Do sálu vchází Sylvie, aby se připravila na ranní trénink. Amor, který mezitím sestoupil do sálu, se rychle schová. Do sálu přichází Orion, ředitel a baletní mistr společnosti. Pod záminkou odborných rad a oprav se začíná Sylvii dvořit. Sylvie ho odmítá. Vchází Aminta, sólista, další  Sylviin nápadník. Po krátké rozcvičce zůstane v sále jen Orion, rozladěný Sylviinou nepřístupností.

    Členové společnosti přicházejí na svá místa, začíná společný trénink. Aminta vyznává v duchu lásku Sylvii. objeví se Diana, Orionova manželka, hvězda souboru. Orion se k ní chová nevlídně, proto se Diana soustředí na mladého Amintu. orion pak vyzve k tanci Sylvii. po tanci této čtveřice může konečně začít zkouška baletu.

     Z baletního sálu se děj přenáší do háje bohyně lovu Diany. Mezi tančící nymfy vpadne kentaur a unese Dianu. Pastýř Aminta je zajat nymfami a Sylvie ho poraní svým šípem. Amor použije svůj šíp proti Sylvii, aby v ní vzbudil milostný cit k Amintovi. To vše pozoruje z úkrytu žárlivý satyr Orion, který nakonec Sylvii unese. Aminta prosí Amora o pomoc při hledání milované Sylvie.

     Amor se nudí v baletním sále. Zapomenuté baletní střevíčky ho vyprovokují k tanci, při kterém náhodou zraní svým šípem hádající se uklízečku s uklízečem. Ti dva se do sebe zamilují. Když všichni odejdou, láká do prázdného sálu Orion Sylvii, aby mohl pokračovat ve svém dvoření. Když začne mít Orion téměř naději na úspěch, nevydrží dveře tlak Aminty, který je vyvrátí. Trapnost situace se stupňuje příchodem Diany, Amora a tanečníků. Diana žádá Oriona o vysvětlení. Sylvie s pláčem odchází doprovázena Amorem. Zničený Aminta omdlévá.

 

2. dějství

     Diana, žádostivá odplaty, chce získat náklonnost Aminty.

    Na scénu přijíždí koráb, ve kterém přiváží Amor Sylvii k její lásce.

    Jsme opět v Dianině háji. Sylvie a Aminta zde hledají útočiště před Orionem, který chce Sylvii znovu uchvátit. Diana ho však zasáhne svou střelou, a tím milence zachrání.

     V baletním sále je rušno. Sylvie s Amintou slaví svatbu. s nespokojenou Dianou přichází do sálu špatná nálada. Nakonec zakročí Amor, jehož dobře mířený šíp vyvolá opět lásku mezi Orionem a Dianou.

© balet.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma
počítadlo toplist