Login:
Heslo:
 
Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida

 

 

 

Triumf věrnosti

Navigace: Balet > Děje baletů > Triumf věrnosti
Rychlost.cz - poptávka připojení

TRIUMF VĚRNOSTI NEBOLI RŮŽE KRÁSY

   Mocná víla Neomphale chce zasnoubit svou dceru Iphanii, která si má vybrat ženicha mezi statečnými válečníky. Víla Fortuna přivede svého chráněnce, prince Thramenese do její blízkosti a dívka se skutečně do mládence zamiluje. Proto padne volba na něho.
   Hyrkan, jeden z válečníků se s tím však nechce smířit a vyvolá boj a zmatek. Víla Neomphale, aby věc napravila, vyhlásí, že ruku její dcery dostane ten, jenž přinese růži krásy.
   Thramenes s přispěním očarovaných zbraní překoná různé překážky a pobije mnohé nepřátele, až konečně přijde ke krásné nymfě Amelindě. Ta mu slíbí růži krásy, ale má podmínku: princ si jí musí vzít za ženu. Na to Thramenes nehodlá přistoupit. Jeho věrnost k Iphanii je neotřesitelná. Víla ho pokouší žárlivostí, ukazuje mu, jak je jeho milá zatím nevěrná, ale ani to prince nepřesvědčí. Amelinda chce tedy probodnout jeho srdce. I to by Thramenes raději snesl, než aby zradil Iphanii. Tak nakonec dostane slíbenou růži a vrátí se ke své Iphanii a Hyrkan se zasnoubí s Amelindou.

© balet.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma
počítadlo toplist