Login:
Heslo:
 
Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida

 

 

 

Vyučovací hodina (La lecon)

Navigace: Balet > Děje baletů > Vyučovací hodina (La lecon)

VYUČOVACÍ HODINA (La lecon) – hudba Georges Delerue

Děj:

    Klavírní korepetitorka dělá v baletním sále pořádek, staví převrácené židle a dává je na místo. U dveří zazvoní zvonek a přichází mladá dívka na hodinu baletu. Klavíristka zvědavě se rozhlížející tanečnici odvádí do šatny. Dívka se vrací v cvičebním úboru, vstupuje baletní mistr, klavíristka zasedne k pianu a hodina baletu začíná.

    Cvičení u tyče je začátek a je ve formě dueta. Žačka cvičí dobře, Profesor je spokojen. Až dosud jde vše dobře. Když je cvičení u tyče ukončeno, baletní mistr vybídne dívku, aby si nazula špičkové střevíce. Klavíristka se tomu snaží zabránit, protože dobře ví, jak tohle skončí. Dívka se však vrací ve špičkách a lekce pokračuje.

    Cvičení je stále složitější a žákyně začíná mít potíže. Naříká, že jí bolí nohy a to Profesora popudí. Klavíristka se ho snaží uklidnit, ale ten jí rozezleně vyhodí ze dveří. Žádá, aby Žačka tančila na špičkách dál, i když má bolesti. Je čím dál tím víc rozzuřen a dívka ho v tanci sleduje, jak může nejlépe. Je takřka hypnotizována. Nakonec se baletní mistr přestane ovládat a zaškrtí jí.

    Profesor se nyní chová jako malý lítostivý kluk, který potřebuje pomoc. Klavíristka ho shovívavě napomíná za to, co udělal a slibuje mu pomoc. Oba vynášejí mrtvolu z baletního sálu. Klavíristka se vrací, dělá v sále pořádek, převrácené židle dává na místo, když tu náhle u dveří zazvoní zvonek…

 

© balet.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma
počítadlo toplist