Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.

 

 

 

Zlatý věk

Navigace: Balet > Děje baletů > Zlatý věk
Rychlost.cz - poptávka připojení

ZLATÝ VĚK

1. DĚJSTVÍ

1. obraz

   Na lidovou slavnost přichází Rita. Je zde i Boris, který s dalšími mladými rybáři hraje na slavnosti agitační představení. Rita a Boris se seznamují, nacházejí v sobě zalíbení, ona však mizí, aniž prozradí své jméno a Boris se jí vydává hledat.

2. obraz

   Hledání Rity zavede Borise do nepmanské restaurace Zlatý věk. Právě zde probíhá varietní představení, jemuž vévodí Mademoiselle Margot a Monsieur Jacques. Ke svému údivu poznává Boris v Mademoiselle Margot hledanou dívku. Radost ze vzájemného setkání neunikne pozornosti Monsieur Jacquesa.

3. obraz

   Tlupa banditů vedená Jacquesem/Jaškou, plánuje další akci. Ljuska svádí dva opilé nepmany a bandité je zbijí a okradou.

4. obraz

   Když se Jacques/Jaška vrátí do restaurace, spatří tančit Ritu s Borisem. Vyprovokuje hádku, ale Rita se mezi oba muže postaví a zabrání tak střetu.

5. obraz

   Boris a Rita zůstávají sami a vyznávají si lásku.


2. DĚJSTVÍ

6. oobraz

   Jacques, nesnášející prohru, se opět snaží získat srdce Rity. Ta ho však odmítá a uniká.

7. obraz

   Jaška provokuje bandu k nové akci. Po krádeži všichni zmizí s kořistí v úkrytu.

8. obraz

   Mladí rybáři pracují na břehu moře. Přichází Rita a hledá Borise. Ten ji spolu se svými přáteli srdečně vítá. Rybáři pak diskrétně odcházejí, takže milenci zůstávají spolu sami. Ze svého úkrytu se však vynoří bandité a jsou rozhořčeni, že narazili na nežádoucí svědky. Vrhnou se tedy na Borise, který se brání přesile. Rita odbíhá pro pomoc a přivádí rybáře, kteří Borise zachraňují.

3. DĚJSTVÍ

9. obraz
 
   Jaškova banda se baví ve svém doupěti. Nečekaně sem vtrhne Boris se svými přáteli, pochytají bandity, ale Ljuska se včas ukryje.

10. obraz

   V lokálu restaurace se baví nepmani. Rita je myšlenkami u borise. Nenávidí atmosféru restaurace, musí však odtančit svá vystoupení.

11. obraz

   Rita se rozhodne navždy opustit Zlatý věk. Jaška jí však zastoupí cestu a domáhá se její lásky. Svědkyní výjevu je Ljuska. Slepá žárlivostí vytáhne nůž a vrhne se na Jašku. Ten ji probodne.

12. obraz

   Jaška je na útěku a jako rukojmí má Ritu. Je však přemožen a Rita osvobozena. Rita se šťastně shledává s Borisem.


 

© balet.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma
počítadlo toplist