Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.

 

 

 

KLIMENTOVÁ Daria

Navigace: Balet > Portréty > KLIMENTOVÁ Daria

Darja Klimentová
(*1971)

Tanečnice a fotografka, která byla okamžitě po absolvování Taneční konzervatoře Praha angažována do Národního divadla v Praze. Po vítězstvích na řadě mezinárodních baletních soutěží (2. cena Brno 1987, finalistka v bulharské Varně 1988, cena pařížské Taneční nadace Lausanne v Tokiu 1989, finalistka v Osace 1991 a vítězka v Pretorii 1991) přijala angažmá v Kruik Ballet v Kapském Městě v Jihoafrické republice.

V letech 1993 - 96 působila jako sólistka ve Scottish Ballet v Glasgow, od r. 1996 tančí v English National Ballet, kde byla v r. 1999 jmenována první sólistkou.

Je představitelkou hlavních rolí zejména klasického repertoáru (Labutí jezero, La Sylphide, Louskáček, Giselle apod.) Její vystoupení jsou oceňována pro svou technickou dokonalost, zralé uchopení role a dívčí půvab. Pracovala i na moderním repertoáru: v choreografiích Glena Tetleyho, Marka Baldwina, Christophera Hampsona, Jiřího Kyliána; je interpretkou děl George Balanchina. V r. 1993 hostovala v díle Sphinx (choreografie Glen Tetley).

Kromě tance se začala úspěšně věnovat i fotografii. V r. 2001 se stala finalistkou fotografické soutěže pořádané televizí Channel 4, vystavovala v Photographers Gallery v Londýně. Vydala kalendář tanečních fotografií, English National Ballet fotografuje již pravidelně.
 

© balet.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma
počítadlo toplist